Policjanci z warszawskiego Wydziału Zabójstw nawiązują kontakt z Worwzakonnikiem (Ryszard Filipski), który w świecie przestępców pełni rolę "sędziego". W warszawskim półświatku działa Said (Waldemar Walisiak), odpowiedzialny za liczne porwania i morderstwa ormiańskich handlarzy. Said ukrywa się za granicą. Wor chce go wyeliminować rękami warszawskich policjantów. Do tego celu wybiera oficera Wydziału Zabójstw Despero (Marcin Dorociński), któremu wystawia córkę Saida - Dżemmę (Weronika Rosati). Jedna noc niespodziewanie przeradza się w romans. Zwabiony Said wraca do Warszawy. Postać Saida jest autentyczna. Obecnie odsiaduje on wyrok w polskim więzieniu. Temat filmu i jego fabuła powstały na podstawie materiałów, które reżyser Patryk Vega zebrał podczas realizacji programów dokumentalnych dla Telewizji. To, czego nie można było pokazać w telewizji zostało zawarte w filmie. PitBull to opowieść o życiu i pracy policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw, którzy niczym nie przypominają znanych z seriali supermanów. W tej pracy nie ma samotników. Łączy ich zawodowa solidarność i często - przyjaźń. Wciąż dokonują wyborów. Decyzje podjęte w pracy odbijają się na ich życiu osobistym. Muszą spotykać się i współpracować z bandytami, wtapiać się w środowisko przestępców. Płacą wysoką cenę za uprawianie tego zawodu. W zamian za to dostają pensję, która nie starcza ani na alimenty, ani na dom spokojnej starości po przejściu na emeryturę. Właśnie ci policjanci są często o krok od przejścia na drugą stronę barykady# a tak naprawdę są blisko nas. Zajmują się sprawami, które są tuż obok.
Stadion Dziesięciolecia w Warszawie zasłynął jako największy jarmark w Europie, gdzie można upłynnić niemal wszystko, pozbyć się trefnego towaru. Tu ściągają uczciwi handlarze, ale też cwaniacy, drobni kanciarze i zorganizowane grupy przestępcze, specjalizujące się w różnych dziedzinach. Nad największymi czuwają żołnierze i ochroniarze mafijni. Sięgają tu też wpływy bezwzględnego Saida (ponoć postać autentyczna), który ma na sumieniu porwania, wymuszanie haraczy, morderstwa na zlecenie. Na stadionie dochodzi do krwawej jatki, którą zgotował dłużnikom mafiosa jego człowiek. W ciągnącą się od lat sprawę Saida jest zaangażowanych pięciu policjantów z sekcji operacyjnej, których poznajemy w pierwszym odcinku serialu. Trudne i wyczerpujące śledztwo odmieni ich życie.
Od czterech lat Despero prowadzi sprawę Saida, ale dopiero teraz wyłania się realna szansa schwytania go. Od Wora, któremu zależy na zlikwidowaniu mafiosa gnębiącego Ormian, Despero dowiaduje się, jak dotrzeć do przestępcy. Jedyną osobą, dla której wyjdzie on z ukrycia, jest jego córka. Jeżeli zniknie osobisty ochroniarz Dżemmy - Zoro Szembeka, wtedy Said w obawie o bezpieczeństwo dziewczyny na pewno pojawi się w Polsce. Despero, Gebels i Benek organizują zasadzkę na Zoro, która nieomal kończy się fiaskiem z winy odurzonego narkotykami Nielata, który nieświadomie go ostrzega. Choć Despero utrzymuje z Dżemmą kontakty natury czysto zawodowej, wyraźnie zaczyna ich łączyć głębsze uczucie. Tymczasem Zoro Szembeka przesłuchiwany przez Gebelsa proponuje mu wysoką łapówkę w zamian za uwolnienie.
Zawodowe i rodzinne problemy Gebelsa nawarstwiają się. Żal mu Jarka, który skarży się, że on, jako jedyny w klasie, nie ma komputera. Dodatkowych zmartwień przysparza Gebelsowi żona, z którą nadal nie umie dojść do porozumienia. Kobieta prześladuje go i chce odebrać syna. W pracy policjant musi mądrze pokierować sprawą młodszego kolegi, Nielata, który nie może wyzwolić się z narkotykowego nałogu. Nie wie jednak jeszcze, że groźni gangsterzy, Kmieciak i Ciągły, namawiają chłopaka do współpracy. Ma im zdradzać policyjne sekrety. Despero spędza dużo czasu z Dżemmą. Wyglądają na zakochana parę, razem robią zakupy. Tymczasem pogarsza się stan zdrowia Benka. Kłopoty sercowe znowu dają znać o sobie. Gebels jest świadkiem dramatycznych wydarzeń.
Despero i Dżemma wprowadzją się do mieszkania, które policjant dostał od Wora jako zaliczkę za zabicie Saida. Mieszkanie jest położone w okolicy nie cieszącej się dobrą sławą. Miejscowi dresiarze dają policjantowi do zrozumienia, że nie jest tu mile widziany. Nielot przyznaje się Benkowi, że na zlecenie gangsterów Kmiecika i Ciagłego zamontował kamerę w policyjnym samochodzie. Benek poucza go, jak sobie radzić z szantażem i bandytami.
Gebels w końcu łamie swoje zasady i przyjmuje łapówkę od Zoro Szembeki. Zanim zdecyduje, co zrobić z plecakiem, w którym jest pół miliona dolarów, zostaje wezwany do kolejnego zdarzenia. Sprawa jest delikatna. Metyl nie może sobie darować, że postrzelił Kryśkę. Na szczęście, jej dziecku nic nie zagraża. Policjant zostaje aresztowany, ale niespodziewanie Kryśka składa zeznanie, że sama przypadkowo postrzeliła sie z jego broni... Despero jest blisko zakończenia sprawy z Saidem - ma "namiar", kiedy i gdzie gangster pojawi się w Warszawie. Jedzie na akcję z Benkiem i Nielatem. Niespodziewanie Benek dostaje drugiego zawału.
Akcja nowej serii rozpoczyna się po sześciu miesiącach od ostatnich wydarzeń. Metyl, były już policjant, otrzymuje propozycję "pracy" po drugiej stronie barykady. Nie daje się jednak złamać. Przyjmuje za to posadę w agencji znanego detektywa Ostrowskiego, który szczególnie dba o swój medialny wizerunek. Pilnuje, by każdą jego akcję zarejestrowały kamery telewizyjne. Saniewski już po pierwszej sprawie orientuje się, z kim ma do czynienia. Przekonuje się, że słynny detektyw Ostrowski jest sprytnym hochsztaplerem i naciągaczem. Wyłudza od naiwnych ludzi fortuny, a naprawdę niewiele robi w ich sprawach. Kiedy zgłasza się do niego kobieta w zaawansowanej ciąży, poszukująca zaginonego męża, i tym razem jest pozbawiony skrupułów.
W tym odcinku w wydziale do walki z terrorem kryminalnym i do spraw zabójstw rozpoczyna pracę Monika Grochowska (Roma Gąsiorowska), która zostaje przeniesiona z policji konnej. Koledzy od razu wtajemniczają ją w arkana ciężkiej i niebezpiecznej służby. Monika uczestniczy w trudnych akcjach skierowanych przeciwko zorganizowanej przestępczości.
W pobliżu Teatru Komedia dochodzi do strzelaniny. Na miejscu ginie młody człowiek. Despero i Nielat badają okoliczności zdarzenia. Okazuje się, że ofiara ma przy sobie fałszywy dowód osobisty. Nielatowi udaje się w końcu odnaleźć rodziców zastrzelonego mężczyzny. Ustala, że korzystał on z usług siłowni na Żoliborzu. Dyżurny ruchu informuje funkcjonariuszy o zatrzymaniu narkomanki, która była świadkiem zabójstwa przed teatrem.
Despero jedzie do pubu "Gama", gdzie doszło do strzelaniny, która pochłonęła pięć ofiar. Od swojego informatora dowiaduje się, że w "Gamie" spotkali się gangsterzy. Jeden z nich miał zainkasować 100 tysięcy euro za zabicie Karola Łani. Despero zabezpiecza kopertę z pieniędzmi, a następnie oddaje je naczelnikowi Barszczykowi.
Igor i Nielat sprawdzają melinę w jednym z bloków na Woli. W brudnym, zrujnowanym mieszkaniu przebywają dwaj kompletnie pijani mężczyźni. Właścicielka lokalu nie żyje. Uczestnicy libacji nie reagują na pytania funkcjonariuszy, nie udaje się ich przesłuchać na miejscu. Po wytrzeźwieniu obydwaj się przyznają, że bili kobietę.
Igor i Gebels przyjeżdżają do mieszkania, w którym znaleziono zwłoki 22-letniego Witka Kaługina, Rosjanina z Kaliningradu, i młodszego Tomka Błazeńskiego. Mężczyźni leżą obok siebie na tapczanie. Na regale znajduje się kilkaset gejowskich kaset porno. Przed łóżkiem stoi statyw, nigdzie nie ma jednak kamery.
Komendant stołecznej wzywa Despero. Za pobicie funkcjonariusza komisarz Desperski zostaje karnie przeniesiony do komendy rejonowej na Żytniej. W jednostce wojskowej na Bemowie zamaskowani mężczyźni obezwładniają wartownika i kradną broń z magazynu. Komendant zwołuje szefów wszystkich wydziałów. Każdy ma się włączyć do pracy nad sprawą zuchwałej kradzieży na Bemowie.
W hali Dworca Centralnego znaleziono ciężko rannego nastolatka. Obrażenia wskazują, że chłopak był torturowany. Sprawą zajmuje się Despero, który wcześniej został karnie przeniesiony do komendy rejonowej. Od policjantów z patrolu dowiaduje się, że ranny zdołał wyszeptać adres na Nowogrodzkiej. Kiedy Despero udaje się pod wskazane miejsce, zastaje otwarte drzwi i splądrowane mieszkanie. Przeszukanie lokalu przynosi niespodziewane rezultaty.
W trzeciej serii, obok bohaterów dobrze już znanych, pojawiają się nowe postaci pierwszoplanowe. Wydziałem zarządza nowy naczelnik (w tej roli Redbad Klynstra), dla którego liczy się przede wszystkim statystyka. Jego biurokratyczny sposób pracy i bezduszność powodują, że policjanci nie czują oparcia w przełożonym i chętnie by się go pozbyli. W wydziale pojawia się także młoda, odważna i pełna zapału policjantka Renata (Hanna Konarowska) oraz podkomisarz Robert Nimski, ksywa "Łapka" (Michał Żurawski) - młody, gwałtowny i pewny siebie kobieciarz.
Renata przyjeżdża do Warszawy - Igor pomógł jej załatwić pracę w mokotowskim komisariacie. Już pierwszego dnia trafia na ofiarę łomiarza, młodą dziewczynę wykrwawiającą się na chodniku. Następnego dnia okazuje się, że łomiarz, po miesiącu milczenia, popełnia kolejne zbrodnie. Jego ofiarami są bezbronne kobiety. Gebels z Łapką prowadzą sprawę morderstwa licealistki w jednym z warszawskich hoteli.
Igor z Renatą prowadzą sprawę morderstwa, prawdopodobnie na tle seksualnym. Intuicja podpowiada jednak Renacie, że prawda wygląda inaczej. Na asfaltowej drodze, która prowadzi w okolice miejsca zbrodni, Renata zauważa bowiem ślady ostrego hamowania. Okazuje się, że to ślady opon samochodu należącego do syna komendanta lokalnej policji.
Naczelnik wydziału typuje policjantów do testowania nowego umundurowania policji. Jak zwykle, jest głuchy na argumenty, że pracownicy wydziału nie chodzą na co dzień w mundurach. Chcąc nie chcąc, wszyscy muszą się jednak stawić do przymiarki nowych mundurów oficerów prewencji. Despero i Łapka zajmują się sprawą kolejnych wybuchów w Warszawie. Sprawa z pozoru banalna okazuje się wojną dwóch gangów.
W jednej z podwarszawskich miejscowości dochodzi do morderstwa. Na miejscu zdarzenia Igor z Łapką odkrywają kolejne ofiary. Zamordowani to: właściciel mieszkania, jego 16 - letnia córka i 17 - letni syn. Chociaż z mieszkania zginęły rzeczy wartościowe, nikt nie przypuszcza, że motyw zbrodni jest rabunkowy.
Na hurtownię odzieży pod Warszawą ktoś dokonuje napadu, podczas którego ginie właścicielka zakładu oraz dwóch konwojentów przybyłych po utarg. Napastnicy zabierają teczkę z pieniędzmi. Na miejscu zostaje jednak świadek przestępstwa. Gebels czuje w mieszkaniu dziwny zapach. Gala informuje go, że podobny zapach od dwóch dni roznosi się po klatce schodowej.
Dżemma i Kubuś, chcąc dostać rozwód, muszą poddać się psychoterapii. Despero dostaje wezwanie do pozornie banalnej sprawy - napadu na sklep ogrodniczy, podczas którego skradziono kosiarkę. Zastanawiające jest jednak to, że napadu dokonano z bronią w ręku. W czasie śledztwa wychodzą na jaw dodatkowe okoliczności.
Policjanci prowadzą sprawę niebezpiecznego zabójcy, Snajpera. Zostawione przez niego ślady pozwalają policji zidentyfikować napastnika. Do Warszawy przyjeżdża delegacja policji z Kijowa, w związku z organizacją Euro 2012. Komendant wydaje Barszczykowi polecenie by pokazać gościom nowości technologiczne, jakie zostały zakupione do Pałacu z funduszów unijnych.