Ádám és Adorján hosszú idő után újra egy helyen vannak, most észak Japánban egy tó melletti padon mesélik merre jártak és mik történtek velük a külön töltött időszakban. Ádám ekkor már 2 hete van itt és egy magyar lánynál, Szilvinél lakik, aki csatlakozik a kalandorok következő rövid túrájához. A Mont Yoteit biciklizik körbe hárman, nagyon jó hangulatban. Ádám és Adorján abban maradnak, hogy innentől újra együtt folytatják az utat. Azonban a 3 napos túrából visszaérkezve, Adorján nem akar várni Ádámra, aki pár napot még Szilvivel szeretne tölteni, így ismét elválnak. Ádámnak itt bizonyosodik be, hogy társa már nem társa többé, hiszen sosem a megbeszéltek szerint cselekedett. Őszintétlennek érzi Adorján kommunikációját és úgy érzi tovább nem ragaszkodhat az eredeti tervhez, miszerint együtt fejezik be, amit elkezdtek. Azonban 4 nappal az újbóli szétválást követően Adorján elesik biciklijével és eltöri a bal csuklóját, ami új felismeréseket hoz számára. Hamarosan egy telefonbeszél